FAQ

Bude mYx fungovať aj na subdoménach objednaného webe?

Systém vie zbierať kliky i pre subdomény objednaného webu, však sa požiadavky riešia individuálne, prosíme napíšte nám na

Prečo sa niekedy kliky (heatmapy) zobrazujú aj mimo webovú stránku?

Dôvodov môže byť niekoľko. Ak sa kliky zobrazujú na pravej strane mimo web, indikuje to u dlhších stránok používanie posuvníka (resp. kliknutí do priestoru a posúvania pomocou myši). Ak sú kľučky mimo webovú stránku inde, môže byť príčina v tom, že máte danú stránku užívateľsky nastaviteľnú a každý užívateľ ju tak môže vidieť trochu inak (= klikať na rôzne miesta) alebo sa stránka často mení veľmi zásadným spôsobom (dynamický obsah). Môže to tiež znamenať, že na danom mieste očakáva väčšina užívateľov odkaz, ktorý tam ale nie je

Aký je rozdiel medzi mYx a Site Overlay Google Analytics?

1. Pre zobrazenie funkcie Site Overlay (SO) je nutné sa do GA prihlásiť. 2. Ak máte na stránke viac odkazov na rovnakú stránku, SO medzi nimi nedokáže rozlišovať a u každého z odkazov zobrazuje celkový počet klikov, percentuálne zo všetkých odkazov na stránke. Nezistíte tak skutočný počet klikov sledovaného miesta.
3. SO zobrazuje iba percentuálne počet klikov na skutočné odkazy, nie je už ale možné zistiť, že používatelia často klikajú na text, ktorý odkazom nie je, pretože ho tam očakávajú! Vytráca sa teda možnosť okamžitého zásahu.
4. SO nie je heatmapou, je to len vyjadrenie dát, ktoré vidíte v grafoch. Nezobrazuje teda skutočné kliknutia na sledovanej stránke.
Prečítajte si viac o porovnaní Google Analytics a SiteOverlay na našom blogu.

Ako často sa obnovujú dáta zrealizovaných klikov na stránkach?

Dáta sa obnovujú každú minútu, takže vždy máte k dispozícii okamžitý stav vykonaných klikov!

Kam sa ukladajú všetky dáta jednotlivých klikov? Potrebujem nejaký HW?

Nie, všetky dáta uchovávame na našich serveroch po celú dobu platnosti Vášho predplatného.

Ako dlho do histórie (spätne) budem mať dáta k dispozícii?

Dáta budete mať k dispozícii spätne 2 roky do histórie. Ak sa v budúcnosti obdobie zmení, budeme Vás včas informovať.

Čo sa stane, keď vyčerpám predplatné a rozhodnem sa sledovať svoje stránky až s nejakým časovým odstupom? Budem potom mať k dispozícii aj staršie dáta?

Dáta, ktoré ste si predplatili budete mať k dispozícii po celú dobu trvania Vášho predplatného. V prípade, že si znovu objednáte s časovým odstupom, budete mať k dispozícii aj dáta (len za predpokladu, že ste nechali mYx kód na stránkach), ktoré už ste mali v minulosti predplatené (napríklad na porovnanie dvoch období) a to až do max . 2 rokov spätne (dáta uchovávame maximálne 2 roky, ak sa časové obdobie zmení, budeme vás včas informovať).

Čo sa stane v prípade, že zvolím balík podľa veľkosti webu odhadom a po čase zistím, že reálny počet klikov za dané obdobie spadá do iného balíka?

Predplatené sumy sa Vám počítajú ako kredit a prepočítavajú sa podľa aktuálneho mesačného počtu klikov. Ak sa stane, že limit prekročíte, dĺžka poskytovania služieb sa Vám alikvótne skráti a my Vás na túto skutočnosť vopred upozorníme, aby ste včas mali možnosť si predĺžiť dobu trvania novú objednávkou.

Zabudol/a som heslo alebo login, ako získam nové?

Stačí nám zaslať požiadavku z emailu, ktorý ste uviedol/a pri registrácii na a my Vám prístupové údaje pošleme.

Dajú sa zablokovať prístupy z mojej firmy, tak aby som ich vo výsledkoch (v zobrazenej heatmape) nevidel/a?

Ano, stačí si v  mYxéru zadať IP adresu Vašej firmy a kliky sa automaticky odfiltrujú. Uvidíte teda len relevantné údaje neskreslené kliky napríklad Vašimi zamestnancami.

Môžem mYx použiť pre fluidné webové stránky?

Nie, z princípu nie je možné sledovať kľuky fluidnej stránok (stránok, ktoré majú premennú šírku v závislosti na veľkosti viewport).

Funguje mYx aj na čisto flashových weboch?

Takýto web má jednu URL a preto nemožno rozlíšiť jednotlivé stránky a priradiť k nim správne kliky.

Podporuje mYx aj HTTPS weby?

Áno, od 11.11. 2010 sme začali podporovať aj HTTPS weby. Systém detekuje kam vložíte kód a podľa toho smeruje kliky. Takže aj keď máte časť webu na HTTP a časť na HTTPS, kód zostáva rovnaký.

Čo je „mYx“?

Systém mYx dokáže sledovať každý jednotlivý klik myšou na danej stránke a vygenerovať takzvanú heatmapu = farebnú mapu ktorá sa zobrazí cez sledovanú stránku a farebnou intenzitou ukazuje miesta, kde je najviac a kde najmenej interakcií užívateľov v podobe kliknutí myšou.

Čo znamená skratka „mYx“?

mYx znamená „Mouse YX“ = Súradnice pozície myši.

Môžem si niekde funkčnosť systému mYx vyskúšať?

Ano, každá jednotlivá stránka www.myx.sk je k dispozícii k vyskúšaniu so zobrazenou heatmapou. Stačí si otvoriť ktorúkoľvek zo stránok a zvoliť "Vyskúšať demo". Alebo si môžete mYx vyskúšať priamo na svojom webe na dvojtýždňovej skúšobnej verzii zdarma!

Kto mYx naprogramoval a prevádzkuje?

mYx je produkt, ktorý naprogramoval, designoval a prevádzkuje náš tým – SiteOne

Ako môžem začať sledovať svoj vlastný web?

Stačí si objednať balíček a vyplniť objednávkový formulár. Do dvoch pracovných dní od nás obdržíte zálohovú faktúru a svoj mYx kód, ktorý si vložíte na svoje stránky. Spoločne s kódom obdržíte aj vlastné prihlasovacie údaje, ktoré si sami určíte pri vyplňovaní objednávacieho formulára. V tejto chvíli už začne náš systém sledovať kliky na Vašom webe a po zaplatení faktúry sa Vám aktivuje prístup.

Potrebujem si objednať nový SW?

Nie, stačí vložiť vygenerovaný kód a môžete začať sledovať svoje stránky.

Kam mám vložiť svoj kód?

Kód sa vkladá rovnakým spôsobom ako napríklad kód Google Analytics do zdrojového kódu webu a vkladá sa tesne pred značku . Odporúčame vložiť kód na každú stránku webu, tam kde kód nebude vložený, nebude možné heatmapy zobraziť ani zbierať jednotlivé kľučky myšou.

Je možné si mYx heatmapy zobraziť i bez vloženého kódu?

Nie, mYx heatmapy sa vám nezobrazia kým nevložíte kód. Aj potom je potrebné počkať až sa na stránky dostane dostatočný počet užívateľov, aby sa vygenerovali potrebné kliky. Je teda vhodné počkať minimálne jeden deň v závislosti na tom, akú má váš web návštevnosť (kliky sa obnovujú každú minútu).

Ako si vlastne mYx heatmapy svojho webu zobrazím?

Po vložení kódu a zaplatení zálohovej faktúry si stačí otvoriť ktorúkoľvek stránku Vášho webu a zvoliť skrátenú voľbu: Ctrl + Alt + Shift + m na Vašej klávesnici. Po jej zvolení sa Vám otvorí prihlasovacie okno a po zalogovaní už môžete mYxovat.

Musím sa pre každé zobrazenie mYxu znova prihlásiť?

Nie, prihlásiť sa stačí len raz, pri každom ďalšom zadaní skrátenej voľby na rovnakom počítači a v rovnakom prehliadači už nie je prihlásenie potrebné (pri prvom prihlásení je potrebné zakliknúť "zapamätať prihlásenie".

Ako môžem kliky (heatmapy) sledovať na flashovom bannery?

Flashový banner a zobrazenie klikov (heatmapy) na ňom je možné sledovať len za predpokladu, že sa banner nastaví do transparent módu. Flashový banner musí mať nastavený parameter wmode=’transparent’ . Ak banner tento parameter mať nebude, klikanie v priestore titulku nemôže byť zaznamenané.

Je možné zistiť presný počet klikov na jednom konkrétnom mieste (odkazu) kdekoľvek na stránke?

Áno, stačí myšou označiť (ľavým tlačidlom + ťahaním myši, ako keď označujete textové pole) dané miesto a počet klikov sa Vám okamžite zobrazí.

Prečo sa mi kliky zobrazujú posunuté mimo logickej oblasti?

Je veľmi pravdepodobné, že máte nastavený väčší / menší font v prehliadači. Zobrazte si font na 100% veľkosť, klávesovou skratkou CTRL+/-.

Je možné zistiť presný počet klikov na jednom konkrétnom mieste (odkazu) kdekoľvek na stránke?

Áno, stačí myšou označiť (ľavým tlačítkom + ťahaním myši, ako keď označujete textové pole) dané miesto a počet klikov sa Vám okamžite zobrazí.

Dajú sa sledovať dynamické stránky (veľmi často menené)?

Ak sa na stránke robia časté zmeny a stránka neustále mení vzhľad odporúčame sledovať len také obdobie, počas ktorého bola stránka nemenná. (Nastavenie sledovaného obdobia je možné v  mYxére). V opačných prípadoch budete mať skreslené dáta.

Kto napríklad mYxuje?

Parfums.cz eStránky.cz ŠKODA Auto Český rozhlas Super Hosting Moravský peněžní ústav Blue Style Cars.cz IT Logica Slevomat Last minute Invia.cz Last minute NetTravel.cz Státní ústav pro kontrolu léčiv